Komunikat w sprawie protestów rolników

Drodzy Rolnicy, Szanowni członkowie, sympatycy Samoobrony,

Nigdy nie zabranialiśmy członkom oraz sympatykom do brania udziału w protestach i zgromadzeniach, które służą lepszemu rozwiązaniu sytuacji w polskim rolnictwie. Wiemy, że obecny kryzys w polskim rolnictwie jest całkowicie poważny. Tysiące hodowców bydła staje przed problemem, co zrobi za miesiąc, za rok, jeżeli ta sytuacja nie rozwiąże się w sposób polubowny i państwa, które odbierały od nas mięso wołowe, a także mleko będą nadal je odbierać, a nasz eksport będzie nadal czynny.

My, jako Samoobrona wystąpiliśmy do Ministra Rolnictwa o spotkanie w sprawach ważnych dla rolnictwa. Dziękujemy Ministrowi oraz Prezydentowi RP, że 20 lutego 2019 roku spotkają się Ci, którzy mają coś do powiedzenia w sprawie rolnictwa. Zapraszamy wszystkich, którzy znają problemy rolnictwa, wiedzą co to znaczy rolnictwo krajowe, ale także orientują się czym są dyrektywy unijne i rolnictwo europejskie.

Jesteśmy wielkim producentem żywności, mamy jej w nadmiarze i musimy robić wszystko, by nasz eksport był transportowany na całą Europę i świat. Dlatego też, będziemy robić wszystko, aby po 20 lutym, można spotykać się i wypracowywać najlepsze rozwiązania, które pomogą polskim rolnikom, aby byli na rynkach europejskich, ale także światowych i sytuacja w polskim rolnictwie zaczęła się poprawiać, żeby nie było tak, że płynność finansowa się załamie i nigdy do niej już wrócić nie będzie można.

Pozdrawiam,
Przewodniczący ZZR Samoobrona Lech Kuropatwiński.