Samoobrona jest bardzo zaniepokojona sytuacją w kraju. Nasilające się protesty powodują coraz gorszą sytuację gospodarczą, która prowadzi do zapaści. Popieramy protesty kobiet, rolników, transportowców, branży handlujących. Wiemy, że każdy dba o swój byt, zdrowie i przyszłość.

Rodacy! W protesty włączają się grupy Lewacko-chadeckie, które pod różnym pretekstem chcą rozpocząć walkę z kościołem, czyli z wiarą katolicką. Nie dajmy się prowokować.

Panie Premierze Morawiecki, dziś w obronie tak groźnej pandemii koronawirusa zaprzestańcie procedować różne, głupie i niedopowiedzialne ustawy, które prowokują społeczeństwo do gniewu i protestów.

Odłóżcie to na czas dyskusji i konsultacji społecznych po opanowaniu choroby. Wypowiedzi polityków są nieodpowiedzialne i zamiast walki w imieniu obywateli walczą między sobą o wpływy. Uważamy i ostrzegamy, że Naród tego nie wytrzyma i stańmy wszyscy, aby bronić Polski i Polaków. Przypomnijmy, że nasze protesty były i będą skuteczne dla dobra obywateli. Żądamy walki z chorobą dla naszego wspólnego dobra. Rozpocznijmy rozmowy i dialog społeczny. Jesteśmy gotowi.

W imieniu Prezydium ZZR Samoobrona
Przewodniczący Lech Kuropatwiński