Blog

12 lip
0

Kolonia letnia 2024- Łukęcin [GALERIA]

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która dokumentuje niezapomniane chwile z tegorocznych kolonii letnich nad polskim morzem w miejscowości Łukęcin! Zapraszamy do wspólnego odkrywania radości, przygód i uśmiechów, które towarzyszyły dzieciom podczas ich wakacyjnej wyprawy organizowanej przez ZZR Samoobrona.

Czytaj więcej
12 lip
0

Krótsze kolonie w Ośrodku Wczasowym „Leśna” w Iławie

W związku z ograniczoną ilością miejsc kolonijnych przyznaną przez Fundusz Składkowy dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, informujemy iż turnus kolonijny w Ośrodku Wczasowym „Leśna” w Iławie, który był zaplanowany w terminie 09.07-17.07.2024r. został skrócony o jeden dzień. 

Powrót dzieci jest zaplanowany na 16.07.2024r.

Prosimy rodziców o odbiór dzieci i młodzieży z autokaru (we wskazanym miejscu przez koordynatorów) w powyższym terminie.

Czytaj więcej
08 lip
0

Pilnie poszukiwany kierownik kolonii

Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona poszukuje pilnie Kierownika wypoczynku letniego w Ośrodku „Leśna” w Iławie.

Termin 09.07-16.07.2024r.

Osoby zaineresowane prosimy o kontakt pod nr. Tel. 22 629 32 90

Wymagania:

  • Ukończony kurs na kierownika wypoczynku
  • Co najmniej trzyletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Czytaj więcej
04 lip
0

Prezydium Copa Cogeca w Brukseli

W dniach 26-28 czerwca br. reprezentacja ZZR Samoobrona uczestniczyła w Prezydium Copa Cogeca w Brukseli. Dyskutowano o celach rolnictwa w UE oraz o źródłach finansowania tych celów, o sposobach na ograniczenie marnowania żywności, problemach związanych z Zielonym Ładem.

Czytaj więcej
04 lip
0

Konferencja z udziałem podsekretarza stanu Adama Nowaka

12 czerwca 2024 r. odbyła się konferencja z udziałem podsekretarza stanu Adama Nowaka nt. instrumentów finansowych z Funduszu Gwarancji Rolnej Plus w ramach Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027. W konferencji uczestniczył Przewodniczący ZZR Samooborna – Marek Duszyński.

Czytaj więcej
04 lip
0

Posiedzenie Komisji Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich

19.06.2024 r. odbyło się Posiedzenie Komisji Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Narodowej Rady Rozwoju. Aktualna sytuacja na rynkach rolnych: produkcja, podaż, popyt, wymiana międzynarodowa, ceny produktów podstawowych oraz funkcjonowanie Krajowej Grupy Spożywczej w kontekście zapewnienia stabilizacji rynków rolnych i wzmocnienia dochodowości produkcji rolnej – były tematami posiedzenia Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich w ramach Narodowej Rady Rozwoju.

W spotkaniu, które prowadził Jan Krzysztof Ardanowski – Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich, wzięli udział Doradcy Prezydenta RP: dr Barbara Fedyszak–Radziejowska i Błażej Spychalski. Gośćmi dzisiejszego posiedzenia byli m.in. Michał Kołodziejczak – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Zagórski – Prezes Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej SA oraz Tomasz Obszański – Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność”.   

Omawiane przez Radę tematy nawiązywały do bieżącej sytuacji w rolnictwie. W toku dyskusji podkreślano, że koniecznym jest zapewnienie stabilności produkcji rolnej oraz poprawa sytuacji ekonomicznej rolników poprzez zabezpieczenie nowoczesnej i konkurencyjnej produkcji żywności w gospodarstwach rolnych oraz w sektorze przetwórstwa rolno–spożywczego. Rada analizowała problemy dotyczące poszczególnych branż w rolnictwie – wskazywano m.in. na konieczność odbudowy rynku hodowli wieprzowiny w Polsce. Dla licznych partnerów zagranicznych w handlu obejmującym produkty rolne Polska jest stabilnym partnerem biznesowym.

Czytaj więcej
19 cze
0

Informacja o wyborze oferty

Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona zawiadamia że do dnia 19 czerwca 2024 roku do godziny 12.00 w postępowaniu dotyczącym organizacji, realizacji projektu i koordynacji działań z zakresu promocji polskiej wieprzowiny oraz przetworów z mięsa wieprzowego podczas akcji promocyjnej „Wieprzowina królową polskich stołów”  została złożona jedna oferta przez następującego wykonawcę: 

1. AKUKS Agnieszka Parzybut-Durand. 

Oferta firmy AKUKS Agnieszka Parzybut-Durand została uznana za spełniającą wszystkie kryteria. 

Czytaj więcej
14 cze
0

Koniec rekrutacji na kolonie letnie 2024

ZZR Samoobrona informuje, iż z dniem 14.06.2024r. została zakończona rekrutacja dzieci na kolonie letnie 2024r.

Czytaj więcej
13 cze
0

70-lecie urodzin Andrzeja Leppera

13 czerwca 1954r. w Stowięcinie urodził się Andrzej Zbigniew Lepper, założyciel i pierwszy Przewodniczący Partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej i Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona. Poseł na Sejm IV i V kadencji w latach 2001-2007, Wicemarszałek Sejmu IV i V kadencji. Poseł do Parlamentu Europejskiego V kadencji. Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pamiętamy.

Czytaj więcej
13 cze
0

Nie zgadzamy się na obrażanie honoru polskiego żołnierza i funkcjonariusza Straży Granicznej!

Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona stanowczo sprzeciwia się atakom na dobre imię żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Stoimy w jednym szeregu za obrońcami Polskich Granic, którzy bronią i zapewniają bezpieczeństwo naszej Ojczyźnie i naszej Ziemi.

Nie zgadzamy się na obrażanie honoru polskiego żołnierza!

Czytaj więcej